למה יצרתי השנה שני לוחות ולא אחד

סיפרתי בפוסט הקודם שהשנה אני מוציאה שני לוחות, אבל לא שיתפתי אתכן בתהליך העבודה שלהם, ואיך בכלל הגעתי לשני לוחות. אז קדימה, קחו נשימה כי זה ארוך 😇

זה התחיל בקיץ לפני שנתיים. הייתי אז משועממת למדיי – עצמאית בתחילת הדרך עם יותר זמן פנוי מאשר עבודה, ורק בדרך להיות אמא. היה קיץ חם וארוך ואני חיפשתי דרכים להוציא לפועל את כל מצבורי היצירתיות שלי.

אז  נולד הרעיון של יומן סופר מאם – יומן לאמהות שמתזזות בין בית-עבודה-ילדים, וצריכות משהו שיעשה להן סדר בראש. 

מה שמיוחד ביומן הזה ובכל המוצרים שלי – שהם 'מדברים חרדית'. מותאמים לנשים/בנות חרדיות עם כל הניואנסים והתכנים שמדויקים לנו. הפקתי אותו, התגובות היו נלהבות וקיבלתי גם כמה הצעות לשדרוג ויעול.

בשנה שעברה נשאלתי שוב ושוב ע"י הרוכשות (וע"י אלו שפספסו את הרכישה.. כי הדפסתי בכמות מוגבלת)  אם אוציא אותו שוב. אבל לא היה לי זמן להתעסק בזה, והעניין נזנח.

גם השנה התחילו שוב לצוץ שאלות ובירורים ובקשות של "תוציאי שוב את היומן סופר מאם בבקשההה"

להפיק יומן שבועי ממש רציני לא היה לי זמן. זה המון עבודה, המון התעסקות והמון בלגן. אז אמרתי לעצמי – אויבו של הטוב הוא המצוין. נכון שאין לי זמן להפיק יומן יומי כזה רציני עם מיליון דפים, כריכה, מדבקות והשקעות אבל יש לי זמן ליומן חודשי? אז יאללה, שיהיה חודשי!

ככה זה היה נראה בהתחלה: מזעזע, אני יודעת.

 

 

התחלתי מלזרוק על הדף את כל השטחים שחשבתי שיתאימו, ואחר כך ביקשתי מהחבר'ה בפרוג הכוונות ומיקודים. נשים נתנו לי עוד רעיונות לדברים שכדאי/רצוי שיהיו בלוח כזה + רשימת משאלות של "אם אפשר.." 

אני מתה על זה שנשים חושבות שאני מכונה להגשמת משאלות 😊

"אפשר שיהיה גם הפעם מדבקות?" "את יכולה לעשות רשימת קניות כזאת נתלשת?" "תעשי שיהיה מאחורה מגנט"  והכי אהבתי את החמודה שכתבה לי "אפשר שזה יהיה בחינם?"

 

 

אז מפה לשם נוצר לו לוח מסודר ומאורגן, אבל חסרה לי עדיין צבעוניות ושפה גרפית מוגדרת. 

וחוץ מזה רציתי קונספט. חיפשתי לו טוויסט. הרי לוחות שנה אפשר למצוא בהמוניהם בכל חנות מכשירי כתיבה. מה מייחד את הלוח שלי? מה יהיה בו שאין באחרים?

 

 

בום, עליתי על רעיון: 

אני אעזור לנשים להגשים את המשאלות שלהן. לא עם מדבקות ומגנט מאחורה, אלא ע"י תכנון ממוקד מראש. בתחילת השנה יושבים ומתכננים אילו יעדים אנחנו הולכים להשיג השנה. 

אבל – וכאן הקאצ' – לא חלומות מעורפלים של "להיכנס לכושר" אלא לדייק ליעד בר השגה כמו 'לצאת בימי ראשון לשיעור פילאטיס במתנ"ס.' 

שמתן לב להבדל? רעיון מדויק, יום מדויק (פעם בשבוע = זה לא יקרה. תקבעו יום) ותזכורת בתחילת כל חודש איזה חלום אני מגשימה הפעם. תזכורת שתלויה מולי כל הזמן ואי אפשר לברוח ממנה 😊

איזה כיף יהיה להגיע לסוף השנה, לדפדף אחורה ולגלות בסיפוק שממש עשינו השנה דברים עם עצמנו!

בתור קריצה נסתרת שילבתי אלמנטים של לוכד חלומות. בתרבות האינדיאנית לוכדי חלומות הם פריט שנתלה מעל למיטה ומשמש כפילטר – מסנן את הסיוטים והחלומות הרעים,  ומאפשר מעבר רק לחלומות הטובים והשמחים. אני הכנסתי אותו בתור סוג של הברקה הפוכה. 

אני מקווה שהלוח שיצרתי באהבה גדולה ובתשומת לב יהיה סוג של לוכד חלומות – כזה שעוזר להם לקום ולהפוך למציאות 😊

 

חוץ מהדפים החודשיים הרגילים, לפני חגים יש לוחות התארגנות סופר-נוחים שיעזרו לכל הבלגניסטיות והרחפניות (כמוני וצפונה) להגיע לחג בכיף וברוגע 😎 (מי שמשתמשת בלוח הכנות לשבת מכירה כבר את המבנה)

תוך כדי תהליך העבודה על הלוח הזה – קולגות שאלו למה שלא תהיה גרסה שמותאמת לעצמאיות/לנשים שיש להן עסקים קטנים? אז הרמתי שוב את הכפפה ויצרתי לוח נוסף צבעוני, כיפי, עליז וחווייתי. וחוצמזה שהוא לוח –  הוא גם עוזר לקדם את העסק, עם טיפים מנשים מעוררות השראה ושטחי התארגנות ייעודיים.

מילה על הטיפים: יעל פיינגולד, יעל זלץ, פערי אויש, שושי סירקיס – ועוד הרבה נשים מוכשרות שפניתי אליהן – נענו בשמחה ושלחו לי טיפים פרקטיים, מעשיים ומלאי השראה לשילוב בין דפי היומן. 

המהדורה המודפסת נסגרה כבר ואין אפשרות להזמין עותק מודפס, אבל קובץ להדפסה עצמאית בחצי מחיר – אפשר גם אפשר!

הלוח נהדר גם כמתנה לשנה החדשה לכל הנשים/האמהות/האחיות/החברות שאת חפצה בפינוקן (ועל הדרך צרי לך תדמית של זאתי שמביאה מתנה באמת מקורית ולא עוד סט מללין..:) )

לוח לשנה מהחלומות – 26 ש"ח – הרכישה מכאן

 

לוח תכנון לעצמאיות – 30 ש"ח – הרכישה מכאן

נטפרית והקישור חסום לך? או מעדיפה לשלם בהעברה? דברי איתי במייל.

 

עוד סיפורים שתרצי לקרוא

אבנים עם לב ❤

למי אכפת ממחירי החד פעמי, כשיש לנו אלטרנטיבה כזאת מהממת?

אז כמה באמת עולה לוגו?

כבר

באה!

האתר החדש של מנטה בהקמה… עוד טיפה והוא מוכן:)